Urodził się 14 lipca 1893 r. we wsi Woronienka pow. Nadwórna. Syn Józefa i Belli z Langnerów.
W czasie I wojny światowej w Legionach Polskich ps. „Magik”. Służył w 4 szw. 1 puł LP. W grudniu 1914 r. przebywał w szpitalu rezerwowym nr 8 w Wiedniu. Potem w 1 szw. 1 puł LP. Na początku marca 1916 r. w szpitalu twierdzy nr 4 w Krakowie.
Ukończył studia filozoficzne i psychologiczne m.in. u Zygmunta Freuda, uzyskując doktorat.
Był psychologiem-detektywem (rozwiązał zagadkę kradzieży wielkiej wartości w Berlinie i zabójstwa rodziny w Kanadzie), zajmował się też magnetyzmem, okultyzmem, grafologią i sugestią. Wygłaszał liczne prelekcje na terenie całego świata. Pracował w Egipcie, Persji, Chinach, Syjamie, Kanadzie, Chile. W latach 30. mieszkał w Meksyku, gdzie był komisarzem policji, a potem w Sao Paulo w Brazylii.
Zmarł po 1937 r. na Alasce, gdzie prowadził badania nad plemionami Eskimosów.
Odznaczony Krzyżem Niepodległości.
Był honorowym chanem perskim i honorowym oficerem policji kanadyjskiej.
M.B. Lepecki, Niezwykła karjera łazika legionowego.Przyjaciel szacha perskiego, doradca dyktatora Peru, podpora tronu Syamu i honorowy oficer policji kanadyjskiej, „Dziennik Białostocki” nr 227/1930; Lista chorych, rannych, zabitych i zaginionych legionistów do kwietnia 1915 roku, Oświęcim 1915; „Monitor Polski” nr 64/1937; „Neuropsychiatria. Przegląd Kliniczny” nr 3-4/2020; VI Lista strat Legionów Polskich, Piotrków 1916.