Urodził się 29 czerwca 1900 r. w Sibicy na Śląsku Cieszyńskim. Syn Pawła i Anny z Goćków.
Uczył się do poleskiego gimnazjum Macierzy Szkolnej w Cieszynie.
W 1912 r. należał do założycieli druzyny skautowej im. T. Kościuszki.
Po wybuchu wojny w sierpniu 1914 r. wstąpił do Legionu Śląskiego, w składzie którego dotarł do Mszany Dolnej. Po rozwiązaniu Legionu Wschodniego przydzielony do 2 komp. 3 pp LP. W jej składzie w stopniu szer. przeszedł całą kampanię legionową.
Podczas powstań śląskich współpracownik Wojciecha Korfantego.
Był inspektorem Zw. Spółdzielni Polskich w czeskim Cieszynie, potem dyrektorem Banku Spółdzielczego w Cieszynie, a od 1935 r. Komunalnej Kasy Oszczędności w Trzcińcu.
Brał udział w działalności kulturalnej na Śląsku Cieszyńskim. Organizował polski teatr w Cieszynie, zakładał polskie towarzystwa, współpracował z „Gwiazdą Cieszyńską”. Należał do inicjatorów wzniesienia w 1934 r. pomnika śląskich legionistów.
W sierpniu 1939 r. jako pchor. rez. zmobilizowany do WP, po 17 września dostał się do niewoli sowieckiej. Przebywał w obozie w Kozielsku.
Wywieziony na podstawie listy nr 054/3 z 5 maja 1940 r., wkrótce potem został zamordowany w lesie katyńskim.
Odznaczony Krzyżem Niepodległości, trzykrotnie Krzyżem Walecznych i srebrnym Krzyżem Zasługi, pośmiertnie (2007) awansował na ppor.
Żonaty, miał synów Tomasza, Henryka i Władysława oraz córkę Bronisławę.
Jego pamięci poświęcono tablicę w katedrze polowej WP w Warszawie.
Katyń. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, Warszawa 2000; „Monitor Polski” nr 171/1933; J. S[nitko] R[zeszut], w: Pro memoria, „Wojskowy Przegląd Historyczny” nr 4/1989; Spis zidentyfikowanych żołnierzy Legionów Polskich związanych ze Śląskiem Cieszyńskim, Legjonista Śląski. Jednodniówka wydana z okazji Obchodów 100-lecia Wymarszu Legionu Śląskiego, Cieszyn 2014.