Urodził się 14 czerwca 1870 r. we wsi Wojszyce pow. Kutno. Syn Adolfa i Antoniny z Gojewiczyńskich.
W roku 1887 ukończył szkołę realną w Warszawie, gdzie zdał maturę. Wstąpił do Metropolitarnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie; w roku 1892 przyjął święcenia kapłańskie. Należał do konspiracyjnej Organizacji Młodzieży Narodowej.
Pracował jako wikariusz w kościele pw. Świętego Krzyża w Łodzi. Za zorganizowanie akcji skierowanej przeciwko odczytywaniu w języku rosyjskim „manifestu” i przyjmowania przysięgi od mieszkańców na wierność carowi z okazji wstąpienia na tron Mikołaja II (1894) został usunięty ze stanowiska i na okres półtora roku oddany pod dozór policji. Dwa lata później przeniesiony na stanowisko wikariusza do parafii pw. Wszystkich Świętych w Warszawie. Zorganizował konspiracyjne koło dla pracy niepodległościowej wśród duchowieństwa. Redagował tajne pismo „Dla swoich” oraz wydawał odezwy, w których piętnował ugodową wobec Rosji postawę kleru. W następstwie tej działalności przeniesiony z Warszawy na stanowisko proboszcza parafii pw. św. Marcina Biskupa w Siedlcu koło Łęczycy.
W roku 1907 został wybrany do II Dumy Państwowej Imperium Rosyjskiego, uczestniczył w jej pracach (marzec-czerwiec). Po jej rozwiązaniu został prefektem na kursach pedagogicznych dla nauczycieli ludowych w Warszawie. Pracował też w Zarządzie Głównym Polskiej Macierzy Szkolnej.
Należał do Ligi Narodowej, z której w wystąpił w roku 1911 z powodu jej stosunku do szkół rosyjskich.
Po wybuchu I wojny światowej (28 lipca 1914) popierał ideę Legionów Polskich. Pozostawał w kontakcie Ligą Kobiet Pogotowia Wojennego. Należał wówczas do Ligi Państwowości Polskiej. Prowadził działalność agitacyjną na rzecz niepodległości Polski w obozie dla polskich jeńców z armii Imperium Rosyjskiego w Gardelegen k. Magdeburga.
W roku 1925 mieszkał w Domu Księży Emerytów w Warszawie. Pracował jako publicysta.
Zmarł 7 maja 1943 r.
Odznaczony Krzyżem Niepodległości oraz wyróżniony przywilejem rokiety i mantoletu.
„Monitor Polski” 1931, nr 132; CAW, akta Krzyża Niepodległości z 6 VI 1931; Schematyzm Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej z Mapą Diecezji i dodatkiem Spisu Polskich Parafij i Polskiego Duchowieństwa w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Stan z 1 stycznia 1925 r., Kraków 1925; Wykaz Parafji oraz Spis Duchowieństwa Rzymsko-katolickiego w Królestwie Polskiem z dodaniem Informatora Przemysłowo-handlowo-rolnego «Swój do Swego» i Spisem Towarzystw Spożywczych w Król. Polskiem 1913, Warszawa brw.