Urodził się 10 maja 1900 r. w Stanisławowie.
Pracował w austriackim kolejnictwie w Galicji.
Od 1918 r. w POW w Stanisławowie ps. „Tadeusz Hauke-Toporowski”. Brał udział w działalności konspiracyjnej skierowanej przeciwko Ukraińcom (do czerwca 1919). Następnie pracował w PKP.
Ukończył studia prawnicze, uzyskując doktorat.
Od 1928 r. pracował jako naczelnik wydz. w Dep. Finansowym Ministerstwa Komunikacji, był też członkiem Komisji Usprawnienia Kolejnictwa.
Podczas II wojny światowej pracował na „Ostbahnie” w Krakowie. Brał udział w działalności konspiracyjnej. Dwukrotnie aresztowany przez Niemców w 1941 r., zdołał zbiec. Przedostał się do swoich krewnych w Libercu w Czechach. Do Polski powrócił w 1951 r.
Zamieszkał w Cieplicach Śląskich. Tam był wicedyrektorem szkoły rzemiosł artystycznych i nauczycielem w przyzakładowej szkole Fabryki Maszyn Papierniczych. Następnie mieszkał w Legionowie, a od 1975 r. w Sopocie.
Literat (pisywał wiersze, opowiadania, humoreski, publikowane też w języku czeskim i niemieckim), malarz i grafik. Specjalizował się w portretach i karykaturach.
Członek Stow. Autorów Polskich, Zw. Nauczycielstwa Polskiego i PTTK.
Zmarł 5 lutego 1988 r. i został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie.
Odznaczony Medalem Niepodległości.
A. Deblessem, Wspomnienia z prac i walk o polskość Stanisławowa ze specjalnem podkreśleniem akcji P.O.W. z czasów 1918–1920 r., bmw 1934; „Monitor Polski” nr 27/1934; Pisarze Sopotu, www.mbp.sopot.pl (dostęp 19 III 2017).