Urodził się 22 lutego 1892 r. w Warszawie. Syn Franciszka, powstańca 1863 r., kupca, i Józefy z Pawlaków.
Ukończył Warszawskie Kursy Pedagogiczne (1912 r.) , po czym podjął pracę zawodową jako nauczyciel.
Na początku I wojny światowej wyjechał do Wołkowyska, gdzie uczył w żeńskim gimnazjum literatury polskiej i biologii. W 1917 r. powrócił do Warszawy. Podjął studia w Wolnej Wszechnicy Polskiej, a jednocześnie pracował w seminarium nauczycielskim oraz prowadził kursy metodyczne dla nauczycieli. Na początku 1918 r. przeniósł się do Grójca. Tam w powiatowej czteroklasowej szkole męskiej wykładał geografię, przyrodę i fizykę. Jesienią tego roku prowadził komplety gimnazjalne dla dziewcząt.
W czasie I wojny należał do POW ps. „Skarbimir”. Brał udział w rozbrajaniu Niemców w listopadzie 1918 r. Współtworzył administrację lokalną w Grójcu. W 1920 r. przez krótki okres czasu kierował grójeckim kołem Polskiej Macierzy Szkolnej.W następnych latach pracował jako nauczyciel w seminarium nauczycielskim w Siennicy koło Mińska Mazowieckiego, po czym był kolejno inspektorem szkolnym w Ostrowi Mazowieckiej (1924), Wysokiem Mazowieckiem i Sandomierzu (co najmniej od 1926 r.). Z jego inicjatywy przy ZNP w 1926 r. powstało Muzeum Podręczników Szkolnych. W latach 1920-1933 prowadził wakacyjne kursy dla nauczycieli w Sokólce, Bielsku, Pabianicach, Łowiczu, Ostrowi Mazowieckiej i Sandomierzu. Od 1934 r. inspektor szkolny w Nowogródku. W 1936 r. mianowany zastępcą prezesa Państwowej Komisji Egzaminacyjnej dla Nauczycieli Szkół Powszechnych Obwodu Wileńskiego i Mołodeckiego. Regionalista, autor prac dotyczących historii Grójca i Ziemi Sandomierskiej.
Podczas II wojny światowej w październiku 1939 r. aresztowany przez Sowietów. Był więziony w Wilejce, gdzie był torturowany w śledztwie. W maju 1940 r. przewieziony do więzienia w Mińsku Litewskim. Potem wywieziony do łagru Mariańskiego koło Nowosybirska.
Zmarł prawdopodobnie w 1942 r. w obozie.
Odznaczony Medalem Niepodległości.
Jest patronem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu.
„Monitor Polski” nr 27/1934; Spis nauczycieli szkół wyższych, średnich, zawodowych, seminariów nauczycielskich, oraz wykaz zakładów naukowych i władz szkolnych, Lwów-Warszawa 1924; A. Szlis, Wacław Skarbimir Laskowski – patron MGBP w Grójcu, „Życie Grójca” nr 4/2021.