Urodziła się 16 lutego 1898 r. w Łodzi. Córka Jakuba, rzemieślnika, i Bronisławy z Kucińskich. Siostra Jerzego (zob.), Klemensa (zob.), Mariana (zob.), Wacława (zob.) i Dionizy Wyszyńskiej (zob.). Szwagierka Julii Jonscher (zob.) i Antoniego Wyszyńskiego (zob.).
W latach 1921-1924 studiowała w krakowskiej Akademi Sztuk Pięknych. Pracowała m.in. w pracowniach Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa. W 1925 r. wyjechała do Paryża, gdzie kontynuowała edukację w pracowniach Józefa Pankiewicza i Fernanda Légera.
Po powrocie do Polski w 1927 r. uczestniczyła w życiu artystycznym Łodzi, wystawiała swoje prace z grupą „Start” oraz na wystawach organizowanych przez członków Zrzeszenia Artystów Plastyków-Łodzian. W 1936 r. wyjechała do Włoch, gdzie brała udział w Weneckim Biennale Sztuki i wystawie malarstwa w Rzymie.
Po II wojnie światowej jako członek rzeczywisty Zw. Polskich Artystów Plastyków okręgu gdańskiego kontynuowała działalność artystyczną. Malowała głównie portrety i martwą naturę, a także sceny biblijne i rysunki.
Zmarła 14 grudnia 1981 r. i została pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie kwat. W-VI-7.
Odznaczona Krzyżem Niepodległości.
Zamężna z Giorgim Paquettim.
Lipińska Zofia, www.artinfo.pl/artysci/zofia-lipinska/archiwum [dostęp 2 XI 2021]; „Monitor Polski” nr 292/1933.