Lech Kaczyński. Służba Ojczyźnie

Polsce potrzebna jest swego rodzaju umowa społeczna, które określi na następne lata sposób dzielenia wspólnego dorobku. Polacy muszą wiedzieć, czego mogą się spodziewać – jako konsumenci, jako pracownicy, jako pracodawcy. Trzeba zacząć o tym rozmawiać, trzeba podjąć trud, wielki trud porozumienia. Jestem głęboko przekonany, że w Polsce potrzebna jest nowa ustawa zasadnicza, która będzie lepiej niż obecna odpowiadać potrzebom czasu, likwidować sfery wyjęte spod społecznej kontroli, zmniejszać niebezpieczeństwo patologizacji państwa, eliminować nieodpowiedzialność. […] Uchwalenie nowej konstytucji ułatwiłoby bowiem w bardzo wysokim stopniu naprawę państwa, byłoby też uwieńczeniem budowy tego, co nazywamy IV Rzecząpospolitą.

Warto być Polakiem; warto, by naród polski i jego państwo – Rzeczpospolita – trwały w Europie. Te słowa są fundamentem, najgłębszą podstawą patriotyzmu, są także Waszym i moim drogowskazem. Zapobiec zmniejszaniu się liczebności naszego narodu, a więc dbać o rodzinę, o elementarne warunki jej rozwoju, dbać o oświatę, o to wszystko,co zapewnia wzrost – to polski obowiązek, a więc i mój obowiązek.

Lech Kaczyński

Fundacja wraz z Oficyną Wydawniczą Volumen wydały okolicznościowy album poświęcony śp. Prezydentowi RP prof. Lechowi Kaczyńskiemu. Autorem eseju o tragicznie zmarłym prezydencie jest jego wieloletni współpracownik i przyjaciel Maciej Łopiński. Wyboru i opisu zdjęć oraz prezydenckich wystąpień dokonał Adam Borowski. Całość 160 str. w formacie 195 x 250 mm, druk na kredowym papierze, w oprawie twardej.

Rok wydania: 2016

ISBN: 97-88-364708-24-4