II wojna światowa nie była wyłącznie konfliktem państw alianckich z hitlerowskimi Niemcami.

Dzieje polskiego pieniądza są prawie tak długie jak historia polskiego państwa

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Fundacja wraz z Oficyną Wydawniczą Volumen wydały okolicznościowy album.

Fundacja wraz z Oficyną Wydawniczą Volumen wydały okolicznościowy album poświęcony śp. Prezydentowi RP prof. Lechowi Kaczyńskiemu.

W 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego, Fundacja wraz z Oficyną Wydawniczą Volumen wydały okolicznościowy album

W 100. rocznicę wyjścia Pierwszej Kompanii Kadrowej z Oleandrów do Kongresówki, Fundacja wraz z Oficyną Wydawniczą Volumen wydały okolicznościowy album.

Centralny Okręg Przemysłowy był zwieńczeniem kilkunastoletnich starań Polski o przebudowę gospodarczą kraju.

W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Fundacja wraz z Oficyną Wydawniczą Volumen wydały okolicznościowy album.

Historia Państwa Polskiego i Polaków ratujących w czasie II wojny światowej Żydów, współobywateli w II Rzeczypospolitej, jest Europie Zachodniej i całemu światu nieznana.